Poslouchejte zdarma na iTunes

Víte, že magnety na zákazníky slouží na přitáhnutí zákazníků, poptávek i na růst databáze e-mailových kontaktů. Ale je možné, že Vám nefungují tak, jak by mohly.

Všimli jsme si totiž několika podstatných chyb, které podnikatelé a marketéři při tvorbě magnetů dělají. Sami se tak sabotují a přicházejí o peníze i zákazníky. V této nahrávce se na ně podíváme.

Dozvíte se, proč lidé o některé magnety nestojí, a jak to rychle změnit. Václav se podělí o tip, jak můžete svůj magnet využít, i když si ho lidé nestáhnou.

To, že lidé Váš magnet získají a projdou, ještě neznamená, že i nakoupí. Martin Vám předá pomůcku, díky které zajistíte, že lidé budou chtít nakupovat.

Nezapomeňte prosím na tu nejdůležitější věc, která musí být v každém magnetu, jinak Vám nebude přinášet tolik zákazníků a klientů.

Poslouchejte pozorně a odhalíte i zdánlivě nevinnou chybu, která má velký vliv na to, co lidé udělají a neudělají.

Pusťte si tuto nahrávku a dozvíte se i to, jak dlouhé mají být vaše magnety. Ať už to jsou videa, články nebo PDF brožury.

5 chyb ve zkratce

  1. Slabý název magnetu
  2. Nesoulad magnetu s prodejní cestou
  3. Chybějící nebo nejasný výzva k akci
  4. Magnet je příliš obecný
  5. Příliš dlouhý nebo krátký magnet

Přepis hlavní části podcastu

1. Slabý název magnetu

Martin: Název musí obsahovat přesně tu otázku, respektive musí zodpovědět tu otázku, se kterou se ten člověk ráno budí. To znamená, že ráno se vzbudí, ten člověk, a přemýšlí jak dostane do své firmy více klientů. Takže v tomto případě mu dáme třeba e-book 5 způsobů, díky kterým získáte více klientů během následujícího týdne. Nebo 17 klientů během příštího týdne do vaší firmy, která se zabývá reklamou. Takže v tom momentě se ten člověk ráno vzbudí nebo už delší čas přemýšlí o nějaké otázce, jak něco udělat. Případně ho v tom místě tlačí bota. A vy máte tu odpověď. Tak ta otázka, která toho člověka trápí musí být názvem toho e-booku. Musí být co nejblíže tomu řešení problému, který člověk hledá. 

Václav: Jaké jsou ty nejčastější chyby, kterých se při pojmenování e-boku lidé dopouštějí? 

Používají hodně obecné názvy, např.:

  • Jak si vybrat sekačku
  • Jak vytvořit finanční plán
  • Jak prodat nemovitost
  • Jak získat klienty

Pokud jsou to takto obecné pojmy a lidé už se setkali se spoustou magnetů, se spoustou e-booků, tak si řeknou že je to obecné, a že jim to nic neřekne. 

Martin: Není tam ta konkrétní číslovka, konkrétní časové ohraničení, a není tam něco, o čem by si řekli, že toto je přesně ta věc, která se jich týká. 

Ta správná cesta je hodně konkrétní název jako např:

  • Získejte 17 klientů během 30 dní do vaší firmy, která se zabývá reklamou
  • 5 způsobů, díky kterým získáte více klientů během následujícího týdne

Nebojte se jít hodně do hloubky, protože to je další věc, se kterou se můžete vyčlenit z toho davu vaší konkurence. Protože pokud budete vy ten jediný člověk, který dokáže co nejpřesněji popsat problém klienta, dokonce i v případě, že klient sám neumí popsat ten problém, tak vy se stanete expertem pro toho člověka. A tak budete tím, na koho se ten klient obrátí. 

Václav: Ten název je hodně důležitý jenom z toho pohledu, že když třeba takový magnet zveřejníte na svých stránkách, tak nebudete tomu věřit, ale většina lidí, co ten magnet uvidí, tak si ho nestáhne. Ale už jenom to, že ho vidí, a že ten magnet má ten správný název tak to právě zvedá ten váš status a pozici experta. Jako že na vašich stránkách je něco, čemu rozumíte. A ten člověk to vnímá, možná vědomě, možná podvědomě, to je jedno. Ale je to jeden ze střípků, který mu potom může pomoct aby se na vás obrátil, aby vám zavolal, aby využil ty vaše služby. Takže název je extrémně důležitá věc. A také věc, ve které dělají lidé často chybu. Ty jsi měl ještě konkrétní název, který jsi upravoval. Jestli ho můžeš prozradit? 

Martin: Ano, ten název byl „5 nejčastějších chyb, a klient tak měl původně, kterým byste se měli vyhnout.“ Takže to „kterým byste se měli vyhnout“ jsem mu škrtl, a název jsme zkrátili a vzniklo tam „5 nejčastějších chyb při ….. “a potom název té činnosti, kterou lidé dělají. A jako podnadpis jsme dali:  „A jak se jim vyhnete“. A jako druhý podnadpis bylo: „Všechno co potřebujete vědět se dozvíte v tomto e-booku.“

Václav: No a přesně tak se jmenuje náš podcast. „5 nejčastějších chyb při tvorbě magnetu a jak se jim vyhnete.“

Takže vidíte, že to co říkáme a radíme tak sami používáme. A tahle formulka tam nemusí platit jen na magnet, který dávám výměnou za e-mail, ale může to být i magnet ve formě třeba podcastu, nebo ve formě nějakého článku, nebo videa. Těch způsobů jak vytvořit magnet a o tom je vlastně celý obsahový marketing tak je několik. 

Druhá chybka, kterou si vezmu já, je taková hlubší, taková strategičtější, spousta lidí si jí nevšimne, a o to je to smrtelnější.

2. Nesoulad magnetu s prodejní cestou

Václav: A ta chyba je v tom, že ten důvod přihlášení, proč si ten člověk stáhne ten magnet a potom ve finále důvod nákupu u vás nesouhlasí. 

Dám konkrétní příklad, který jsem měl u sebe. Přátelé, ani já nejsem bezchybný. 

My jsme měli na našich stránkách hodně dlouho e-book „8 tipů jak se dostat ve vyhledávači nahoru.“ 

To byl super e-book, lidé si ho stahovali. Ten důvod přihlášení byl, aby se posunuli výš. Ale důvod nákupu u nás byl, že jsme jim chtěli prodat email marketingový nástroj. 

Takže já jsem měl na ten e-book pozitivní ohlasy, ale nikdo nekupoval. A to já můžu mít 28 tisíc magnetů, které jsou super, lidi je budou milovat, ale když mi nepřivede ty lidi, kteří u mě chtějí nakoupit, tak ten magnet nefunguje. A to je potřeba si uvědomit, protože když potom děláte nějakou propagaci toho magnetu, dáváte do toho peníze, přitahujete kontakty, tak vás to samozřejmě stojí něco a mělo by z toho něco vypadnout. A když z toho nic nevypadne, tak si říkáte, hele, tu reklamu dělám špatně, ti lidé jsou blbí, protože nerozumí tomu co jim nabízím, ale třeba je přitahujete na špatnou návnadou. 

Ten magnet je k ničemu co je sice zajímá, jasně, chci to, ale není to důvod, proč bych si u vás měl koupit. 

Takže když si řeknete že ten člověk, váš potenciální klient se ráno probouzí, tak on má v hlavě spoustu otázek. Jak si udělat dobré jídlo, kde se vyspat, kde získat více zákazníků, jak získat více lidí do firmy, jak konečně zvládnout účetnictví, jak rozjet novou pobočku tam a tam, jak si vybrat dobrou práci. Na všechno to já můžu udělat magnety, ale to nemusí být ten správný důvod, když si na to nedám pozor, aby si ty lidé u mě nakoupili. Takže to je chyba. 

Ten správný příklad je, že teď máme magnet, který říká jak dělat Facebook reklamu a když si ten člověk ten magnet stáhne tak my mu nabídneme mini kurz na to jak dělat Facebook reklamu, takže si od nás něco koupí a ten důvod přihlášení a ten důvod nákupu je v souladu. A když mu potom řekneme, jak dělat FB reklamu, tak on třeba zjistí, že k tomu potřebuje zachytávat kontakty, a my mu můžeme nabídnout náš Clipsan. Takže je to celé takto v lajně a souvisí to spolu, tím pádem potom ten magnet je ten správný. 

Když bych měl dát příklad třeba realitního makléře. Bavili jsme se s makléři a oni se nás ptali na názor, jestli má smysl vytvářet e-book „Jak prodat svůj dům nebo svoji nemovitost bez realitky.“ 

Samozřejmě ti lidé si to stáhnou, ale kdo si to stáhne. Ten kdo nechce prodávat s realitkou. Takže lidé si to stahují, jsou nadšení z toho návodu, ale ve finále přes toho makléře stejně neprodávají. A to je škoda, takže já tím magnetem, který je úspěšný, přitahuju nesprávné lidi. A samozřejmě potom se snažím je přesvědčit, že když oni nechtěli toho makléře a teď ho mají chtít tak to je hrozně těžké je přesvědčit. A zase se vracím k tomu, jak jsme se bavili tady na začátku. Přesvědčit někoho k něčemu, co si myslel, že je úplně opačně, je hrozně těžké a tím pádem ani ten magnet potom nebude fungovat. 

To samé pokud se bavíme o chybách při tvorbě magnetu, tak to přitahuje určitý typ lidí. Ale druhý magnet může být „5 principů úspěšných magnetů“. 

To zase přitáhne jiný typ lidí a já bych si měl vytvořit ideálně oba dva tyto magnety a porovnat, který z nich mi přitahuje ty správné moje zákazníky. A to můžu zjistit samozřejmě nějakou diskuzí s tím člověkem, nebo si to jednoduše potom otestuju na internetu pomocí nějakých A/B testů. 

Máš k tomu ještě nějakou poznámku? 

Martin: Můžeme jít dál v podstatě na tu další chybu, která souvisí s tou tvojí chybou. A ta tvoje chyba byla o tom, že důvod přihlášení a důvod nákupu nesouhlasí. 

Takže my chceme posouvat toho člověka krok za krokem po stejném žebříku výše. Aby on se dostal jakoby po schodech na další úroveň. Takže já připravím první schod, je to ten o tom nákupu domu bez realitky. Tak ten druhý krok musí být o tom ještě více bez realitky. Kdo to udělal bez realitky a jak to udělal. 

A pokud to chci dělat s realitkou, tak ten první schod musí být, že ta otázka, se kterou se ten člověk ráno vzbudí, a to je „Jak prodám ten můj dům za nejvíce peněz.“ A toto bude ten magnet. A ten člověk se dozví, že ano, když to chcete prodat za co nejvíce peněz, tak to svěřte profíkům. Protože ti ví, jak to udělat, jak udělat reklamu, co všechno s tím souvisí, jak to zařídit, jak dlouho to může být vyvěšené na reklamních portálech. Pokud je to tam 2,4,6 týdnů, ale nevím samozřejmě jak to funguje ve vaší lokalitě, tak to znamená, že něco není v pořádku. 

A toto ti lidé, kteří prodávají sami neví. Ale vy, pokud jste makléř a představíte jim to, tak ten další krok může být. Chcete se sami trápit s tím, že budete schánět fotografa, upravovat si ty fotky, dávat to na portály a scházet se s lidmi, provázet je atd. No tak to svěřte nám, realitce. Takže to je ten krok číslo 2 a já už jsem začal pomalu mluvit i o té chybě číslo 3. 

3. Chybějící nebo nejasná výzva k akci

Martin: A to je to, že já na závěr e-booku nedám výzvu, aby ten člověk udělal další krok se mnou. Vy už víte, co všechno zahrnuje prodej vašeho domu, a pokud chcete opravdu získat více peněz, tak na závěr toho e-booku je výzva k akci. 

Jednoduše, udělejte to nejjednodušeji, jak to můžete udělat. Vydělejte nejvíc peněz, které můžete vydělat při prodeji toho vašeho domu. A zavolejte mi. Dohodněte si se mnou tu konzultaci. Je tam ta výzva k akci, která posouvá toho člověka. A ta výzva k akci musí být všude. Tu výzvu k akci máte někde v reklamě, kterou zobrazíte tomu člověku, on na ni klikne a skončí na vaší stránce. Na vaší stránce musí být výzva k akci, o tom aby se dozvěděl více o tom vašem magnetu. Na té vaší stránce, kde píšete o tom magnetu, e-booku, videu, čemkoliv co máte pro lidi připravené. Musíte lidem říct, aby si ho stáhli. Zase výzva k akci. A v e-booku také musíte myslet na to, co je ten další krok. 

Jako super, já jsem člověka vzdělal v tom, co všechno musí udělat aby vydělal co nejvíce peněz při prodeji svého domu, nebo při výběru sekačky, při tvorbě finančního plánu. A ten člověk ten e-book zavře a dočte, dodívá se na video, které jste natočili, a co teď? Otázka je, jestli tam byla výzva k akci. A byla ta výzva k akci správná? 

Napadá tě k tomu ještě něco?

Václav: Ta chyba, tak jak si toho všímám je, že lidé na to prostě zapomenou. A nedají ji tam. My se snažíme těm našim zákazníkům pomoci a trošku tak jako zapomeneme na to, proč to děláme. Takže tam tu výzvu k akci nedáme. A když ji tam dáme, tak není moc konkrétní. Tzn., že je to taková informace, typu když budete někdy prodávat baráček, tak mi zavolejte. 

Martin: Tam není ani tak mi zavolejte, ale je tam nějaký neurčitý tvar, to je ta chyba. Můžete mi zavolat. Není tam ani ta výzva k akci, je tam ten neurčitý tvar Zavolejte mi. 

Václav: Ale neznamená to, že to udělám. A ta správná věc je, že tomu člověku řeknu, co je přesně tou akcí. Že mu to popíšu do detailu. Hele, potkáme se u vás, během 30 minut se podíváme na tu vaší nemovitost, projdeme si, za kolik by se asi mohla prodávat, já vám ukážu, jak jsme prodávali podobné věci tady v té lokalitě, a když vám to bude dávat smysl tak se budeme bavit dál jak bysme mohli prodávat společně. Tohle je taková jako košatější výzva k akci, ale ten člověk má daleko lepší představu do čeho jde. A potom samozřejmě když má představu tak si řekne, jo, to mi dává smysl, tomu člověku zavolám nebo napíšu.

Když mu ale jenom řeknu můžete mi zavolat, můžete mi napsat, tak jak to říkal Martin. No můžu no. Super, díky za info. 

Martin: Ještě takový malý doplněk k tomu, který se proplétá v podstatě celým textem toho e-booku. A všemi těmi texty, které píšete a kterými lidi provázíte. Aby to nezůstalo jen na konec a výzvu k akci, ale pište věty v aktivním tvaru. 

Příklad pasivního tvaru: Proto je důležité uvědomit si nedostatky, ale i přednosti na kterých je potřeba stavět. 

OK, jsou to pěkná spojená slova, ale toho člověka to uspává. A proto je vaším úkolem, abyste psali věty v aktivních tvarech. Tu větu, co jsem řekl můžete přeformulovat takto.

Příklad aktivního tvaru: Uvědomte si nedostatky a také přednosti na kterých stavíte. Ze kterých bude například vycházet cena domu. 

Zase pasivní věta: Je nutné udělat finanční plán. 

A teď otázka, dovede tato věta toho čitatele k tomu, že si ten finanční plán udělá? Toto dáte jako nadpis stránky. Je nutné udělat finanční plán. Pak tam dáte nějaké úkoly a otázky. A ten e-book nějakým způsobem pokračuje. 

Versus když ho přímo vyzvete k akci. Teď odpovězte na otázky na této stránce. A ten člověk přesně ví, že to je věta, která ho posouvá dále v tom e-booku a posouvá ho dále. Možno ještě taková otázka. Dobře, proč máme ale pasivní tvary. Tak uvědomte si, že jakou výzvu k akci kde chcete a kdy chcete, aby to ten člověk dělal. Takže v e-booku vyzvete toho člověka, teď mi zavolejte. Nebo dohodněte si konzultaci. Nebo vypracujte si váš finanční plán online. A zase toho člověka posunete dál, někam. Nebo zainvestujte do tohoto produktu. 

Kdy nechcete používat aktivní tvary, tak to jsou například výzvy k akci, které nechcete, aby člověk udělal. Například vždy, když mu pošlete email, tak na konci bude napsané: „Odhlásit se od emailu“. 

Takže tam je neurčitý nebo pasivní tvar, ale když tam uvedete do patičky každé zprávy, že: „Odhlaste se z odběru novinek“ no tak to je zase výzva k akci, kterou chcete, aby ten člověk udělal. Takže vždycky přemýšlejte nad tím, co chcete, aby ten člověk udělal. A pak ta výzva k akci bude aktivní. Nebo nechcete aby to udělal, a pak ta výzva bude pasivní. Takže všemi slovy i tím, co nastavujete a jak pracujete s větami tak má vliv na e-book a celý ten prodejní proces, kterým ten člověk prochází. 

Václav: A právě ve výzvě k akci je to důležité, protože ten e-book si člověk jenom prolítne očima, ale čte si začátek a čte si konec. A ten konec je to nejdůležitější, protože chcete po něm, aby udělal ten další krok. Takže na tom je potřeba si dát obzvlášť záležet. 

4. Magnet je příliš obecný

Václav: Tou čtvrtou chybou je, že obsah toho magnetu je příliš obecný. Já jsem zrovna teď měl napsat názor na jednu knihu, jednoho člověka, který nás možná poslouchá, možná ne. On tam v té knize psal o různých možnostech, které lidé mají. A psal to tak jako obecně, jako když si zadáte něco do Googlu tak vám vyjede nějaká obecná definice ve Wikipedii a je to takové nudné. A ten člověk si řekne, že jsou to takové základní informace, no super. To už jsme všichni slyšeli, to všichni známe. 

Když tohle máte ve svém magnetu tak to prostě snižuje jeho hodnotu a ten člověk potom přestává dávat pozor, přestává vám i věřit. 

Abych byl konkrétní, tak on tam doporučovat, že je dobré při propagaci využívat webináře. A teď jako že webináře jsou moderní způsob jak prodávat na internetu, lidé na ně chodí rádi a takové hlody, které jsou hrozně obecné. A chyběl tam jakýkoliv příklad, jakýkoliv obrázek, prostě to byla jenom obecná snůška věcí, které si kdekoliv můžete najít. 

To samozřejmě potom člověka nemotivuje, aby se na vás obrátil. Spíš ho zavalíte  informacemi, se kterým on nemůže nic moc udělat. Protože jako dobrý, to vím, ale co s tím mám jako dělat? Co si pod tím mám představit? Že on má nějakou obecnou představu, ale chybí mu tam nějaká konkrétní věc, konkrétní příklad, který vidí a dává mu smysl. Už si dovede představit, jak by dokázal propagovat pomocí toho webináře. 

Takže ta chyba je, že ty magnety jsou příliš obecné. Setkal jsi se někdy s nějakým obecným magnetem?

Martin: Většina magnetů, se kterými já se setkávám tak jsou naštěstí na nějaké úrovni a jsou tam konkrétní postupy. Jako že toto je krok č. 1, 2, 3, 4, 5. Takže v tom mém okolí se pohybují lidé, kteří tvoří opravdu hodnotné magnety. Ale možná, že pokud jste vy na začátku tvorby toho magnetu a uvažujete co do něj máte dát, tak já mám pro vás takový jeden dobrý tip.

Dostal jsem pozvánku, abych měl hodinovou prezentaci na téma o komunikaci. Když dělám konference, tak ty většinou trvají 1-2 dny. A ten člověk mi říkal, nebo s někým jiným jsem si potom povídal, víš, ono není umění to udělat na 2-3 dny, to umí vysvětlit každý za tu dobu. To umění opravdu spočívá v tom, to vysvětlit za tu jednu hodinu. A v podstatě to je takový aha moment pro vás, možná. Vezměte ten váš produkt, a zkraťte ho co nejvíc to jde. Na několik jednotek stránek PDF, na několik jednotek minut videa, a udělejte 3-5 stránek nebo 3-5 minut videa. Takovou zjednodušenou verzi toho vašeho produktu. A když ho ten člověk uvidí, tak aha, vy se v tomto tématu vyznáte, protože jste mi tu napsal, že krok 1 je toto, krok 2 toto, 3,4,5. A já už zhruba vím, co mám dělat. 

A když chce vědět více detailů, tak má k dispozici ten váš kompletní produkt, kde jdete více do hloubky. Takže toto byla chyba č. 4, kde ty věci, které jsou napsané v e-booku jsou příliš všeobecné. Ty můžete dát třeba na blog zadarmo a všeobecně to vysvětlit tam. A dejte jim tam jako magnet, aby si stáhli těch 5 kroků jak se dostat k tomu výsledku, který chcete. Zadejte mi svůj e-mail. 

Václav: Já to vidím i u začínajících lidí, kteří si říkají copywriteři a vidím to v článcích třeba u e-shopů. Neumí psát, neví o čem psát, tak tam píšou obecné snůšky keců, aby se dostali ve vyhledávačích nahoru, protože si myslí, že jim to pomůže. V minulosti to byla pravda, teď to pravda není. Ale prostě jsou to kecy, kecy, kecy. Ale ten člověk nechce obecné věci. Nikdo si nechce povídat hodiny a teoretizovat o tom, jaké by ty magnety mohly být. Mohli bysme nad tím meditovat, přemýšlet. 

Pojďme na tu pátou chybu. Samozřejmě bysme tady mohli shrnout jednu věc, někomu by to pomohlo, někdo by to rychle pochopil, někdo by si řekl že tam kecáte, dostaňte se konkrétně k té 5 chybě. A přesně o tom je ta pátá chyba.

5. Příliš dlouhý nebo naopak krátký magnet

Martin: A ta chyba je, že ten magnet má hodně moc vaty, hodně zbytečného textu, a nebo přesný opak, kdy tomu člověku řeknete hodně málo. 

Takže ideální délka, aby to byla, taková, která získá tu vaši cílovou skupinu toho člověka, kterého chcete a už jsem zmiňoval v tom předcházejícím bodě. Můžou to být jednotky stránek, pokud chcete toho člověka posunout dále v tom vašem prodejním trychtýři na ten další schod. 

To můžou být i stovky stránek, nebo stovky různých byznys otázek pokud ho chcete posunout dál a vaším dalším schodem jsou konzultace, nebo vaše marketingová agentura pracuje za milionové odměny. Tak v ten moment ten člověk bude zadarmo očekávat větší množství obsahu. A tím pádem vy ho můžete efektivněji posouvat dál. 

Takže aby tam toho obsahu nebylo ani příliš hodně, zbytečně, ale na straně druhé aby jste mu nedodali auto s tím, že kola si musí dokoupit: Jednoduše řečeno to musí být celek, který dává smysl od začátku do konce. 

Václav: Když se bavíme o tom, že je tam moc obsahu, tak na téma jak si doma udělat rohlík nebo upéct chleba, tak nepotřebuju mít 100 stránkový e-book, který mi vysvětlí teorii kvásku, jak si vybrat tu správnou mouku, a všechny tyhle věci. Ale měl by být poměrně rychlý. 

A zase na druhou stranu, když třeba tomu člověku chci dát způsob, jak si vybrat klienty, tak mu ho tam neřeknu tak, že 1.krok je udělejte reklamu, 2. krok udělejte zachytávací stránku a dejte tam nějaký magnet, 3. krok vytvořte si automat, 4. krok pošlete ho na platební stránku a dejte mu výzvu k akci. Když bych tam tohle dal do toho magnetu, tak je to samozřejmě pravda, tyhle kroky tam jsou, ale ten člověk si řekne, že to je hodně málo a tím pádem z toho nemá dobrý pocit, a tím pádem ani do budoucna neudělá ty další kroky, které chcete, aby udělal. 

Takže ten magnet by měl být ideálně dlouhý v jednotkách minut videa, pokud se bavíme o videu. Ideálně v jednotkách stránek, pokud to jde. Ale vždycky záleží na tom, jak moc je náročný ten další krok, který ten člověk má udělat. To znamená, že když mu jako další krok nabízím něco zdarma, třeba konzultaci zdarma, tak asi nepotřebuje moc přesvědčovat. Ale když mu jako další nabízím produkt za 5 000 Kč, tak asi potřebuje těch argumentů trošku víc. A to video, ten ebook, ten podcast musí být trošku delší. 


3 komentáře u „139: O 5 nejčastějších chybách při tvorbě magnetu na zákazníky a jak se jim vyhnete“

  1. Miro napsal:

    Prvých 8 minút o úplne o inej téme. Inak dobré info,

    1. Václav Krajňák napsal:

      Díky za poslech (a přežití prvních 8 minut) Miro a hlavně komentář 👍

  2. Jiří Nosek napsal:

    Vydávám svou první knihu a při té příležitosti aktualizuji všechny eBooky, takže článek přišel vhod. Můj největší nedostatek – CTA, Call to action. Ale jak zjistím, jestli je to moc dlouhé nebo ne? Myslím, že všechny informace tam podané jsou důležité… Jak byste dělali průzkum reakcí na eBook? Udělat anketu, její obrázek vložit do PDF a když někdo klikne, hodí ho to na funkční formulář online? A jaký nejlépe použít na tu anketu nástroj?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Všechna práva vyhrazena
© 2014 - 2024 Strategické zisky